POTVRZENÁ ÚČAST 2023       

Zprávy

Slovensko hlásí návrat Spartanu a osvědčených Black Hawků

23.03.2023, 10:55

Dalším potvrzeným účastníkem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je slovenské letectvo. To ku příležitosti výročí 30 let vzniku samostatného státu představí na dynamické ukázce vrtulník UH-60M Black Hawk, který si návštěvníci budou moci spolu s transportním letounem C-27J Spartan prohlédnout i na statické ukázce.


Na moři trávíme i půl roku // Humans of NATO Days

19.03.2023, 18:30

Německo má na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR každoročně silné zastoupení. Ať jde o letectvo, pozemní armádu nebo námořnictvo, návštěvníci se mají na co dívat. Na uplynulém ročníku byl jedním ze strojů na statické ukázce vrtulník Sea Lynx. A my jsme vyzpovídali jeho pilota a zároveň letového velitele německého námořnictva, Toma Schneidera.


Polsko se podruhé zhostí role speciálního partnerského státu

16.03.2023, 13:15

Speciálním partnerským státem 23. Dnů NATO v Ostravě & 14. Dnů Vzdušných sil AČR se stane Polsko. Na tiskové konferenci při setkání se svým protejškem Andrzejem Dudou ve Varšavě to oznámil český prezident Petr Pavel. To se do této role ujalo již v roce 2014 poprvé v historii celé akce a nyní se do ní tak vrací po devíti letech.


Portugalsko ve své premiéře představí symbol aliance

09.03.2023, 11:01

První potvrzenou premiérou letošních Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je historicky první účast portugalského letectva. Návštěvníkům se tak na statické ukázce představí jeho dva letouny F-16M.


Fascinuje mě bezmezná důvěra dravců vůči člověku // Humans of NATO Days

05.03.2023, 18:04

Na Dnech NATO v Ostravě můžete pravidelně vidět i ukázky kynologie nebo hipologie. Služební pes nebo kůň není nic neobvyklého, ale věděli jste, že v armádě mají své místo i draví ptáci? Nadporučík Josef Hromádko z Agentury vojenského zdravotnictví v Hradci Králové, který nám význam dravců v armádě přiblížil, je sokolníkem a provádí odborný dozor nad biologickou ochranou letišť AČR. 


Výroční setkání European Airshow Council opět ocenilo Dny NATO v Ostravě

27.02.2023, 16:20

Po dvouleté vynucené pauze se v Bruselu opět osobně setkali členové European Airshow Council (EAC), organizace sdružující organizátory, účastníky a další subjekty, které se podílí na pořádání leteckých akcí pro veřejnost. A jako v roce 2020, i tentokrát Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR obdržely ocenění za 1. místo v kategorii PR a marketing.


Zastupitelstvo města Ostrava schválilo podporu Dnům NATO v Ostravě & Dnům Vzdušných sil AČR

27.02.2023, 15:35

Přípravy na Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR pro rok 2023 běží a první země potvrdili svou účast. Náklady na její pořádání každoročně stoupají, i přesto zůstává vstup pro návštěvníky bezplatný. Nedílnou součástí největší bezpečnostní show v Evropě je i podpora města. A právě minulou středu zastupitelstvo schválilo podporu ve výši 3 milionů korun.


Největší výzvou je problematika nelegální výroby tabáku // Humans of NATO Days

19.02.2023, 19:19

Ukázka kynologie, mezinárodní zásah proti zločincům i množství zabavených předmětů, mezi kterými nechyběla linka na výrobu cigaret z operace Koloseum, to vše jste mohli vidět na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR v září 2022 díky ukázkám Celní správy ČR. Plk. Mgr. Aleš Hrubý je ředitelem odboru Koordinace pátrání Generálního ředitelství cel a o činnosti celní správy nám řekl něco víc.


Švýcarský PC-7 TEAM se vrací na Mošnov

16.02.2023, 10:59

Po čtyřech letech se na mošnovské letiště vrací švýcarský PC-7 TEAM. Návštěvníci Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR se tak mohou druhý rok po sobě těšit na dynamickou ukázku předního švýcarského akrobatického týmu.


Generálním partnerem akce bude společnost Lockheed Martin

13.02.2023, 10:53

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR získalo pro roky 2023 - 2025 nového generálního partnera. Stala se jí globální bezpečnostní a letecká společnost Lockheed Martin.


Strana: [1] 2

Speciální partner

Partneři

HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Lockheed Martin
SPECIÁLNÍ PARTNER
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro