POTVRZENÁ ÚČAST 2023                     

Zprávy

Vystoupení slovenského MiG-29 nahradí jeho průlet

04.09.2018, 12:04

Návštěvníci letošních Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR se mohou těšit na mimořádný průlet dvojice slovenských letounů MiG-29. Ten nahradí plánovanou dynamickou ukázku tohoto stroje, jež musela být bohužel odvolána. Změna účasti se týká i maďarského letounu JAS-39 Gripen, který bude prezentován pouze v rámci statické ukázky. Na té pak přibude i stíhací letoun Typhoon britského letectva.

„Slovenský letoun se nepředstavil ani na jiných veřejných akcích v posledních týdnech, včetně Mezinárodních leteckých dnů SIAF na Sliači či letecké přehlídky v polské Radomi. Jsme však rádi, že diváci o účast MiG-29 úplně nepřijdou, neboť si slovenské letectvo jako náhradu připravilo výjimečný průlet dvojice těchto strojů,” vysvětluje předseda Jagello 2000 Zbyněk Pavlačík.

Změny se dotýkají i dalších účastníků. Maďarský stíhací letoun JAS-39 Gripen se namísto dynamického vystoupení představí návštěvníkům v rámci statické prezentace. Naopak britské Královské letectvo rozšířilo účast stíhacího letounu Typhoon, který se kromě dosud potvrzeného leteckého vystoupení objeví nově i na statické ukázce.

 

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.

Speciální partner

Záštita

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Lockheed Martin
HLAVNÍ STRATEGICKÝ PARTNER
ORLEN
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro